986 - Bordspendyl empire

Föregående | Översikt | Nästa

779524

BORDSPENDYL, empire, parisarbete, brännförgylld brons, delvis polerad, urtavlan märkt Choiselat-Gallien, Fab de Bronzes de S.A.R de Monsieur á Paris, dekor av bl a stående kvinna med amfora, 1800-talets första hälft, höjd ca 37, 27 x 11 cm, med träsockel och glaskupa, höjd ca 50, 38 x 18 cm

Ringa bruksspår, SAV garanterar ej funktionen

Klockor/Ur, Gamla kassan, Gästlägenhet 2

779524 - 986 - Bordspendyl empire
Din e-postadress

Fråga
Skicka
986 - Bordspendyl empire

Budhistorik (15 bud)
6106491
4 200
6088853
6088853
3 400
6085588
3 200
6087483
3 200

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
4 200
432 EUR, 492 USD
Utropspris SEK:
12 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.