Gjutjärnsspis Belgien

796574

SPIS, "Les Fonderies Bruxelloises", för Haren, Belgien, 1930-tal, gjutjärn, emaljerade sidor samt luckor, höjd ca 77, 57x95 cm

Bruks och ålderrelaterat slitage, ställvis hårt slitage, ett ben av, medföljer

Diverse

Rum 14

Gjutjärnsspis Belgien

Budhistorik (16 bud)
6108830
6108824
2 800
6108823
2 600
6108822
2 400
6108821

Slutpris SEK:
308 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.