Puderstol 1700-tal rokoko

797969

PUDERSTOL, lövträ, 1700-talets mitt, rokoko, skuren dekor, sitthöjd ca 45 cm

PROVENIENS: Agathe von Koch född Wrede af Elimä (1847-1931)

Skador

Möbler, Stolar

Rum 4

Puderstol 1700-tal rokoko

Budhistorik (5 bud)
6107935
1 700
6105282
1 600
6105279
6105239
6098660

Slutpris SEK:
1 700
175 EUR, 199 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.