Huggvärja

798040

HUGGVÄRJA, svensk, m/1832, för flottan, svartmålat fäste, p-stämplad klinga, längd ca 90 cm

Slitage, kavellindning saknas, klinga med hack och något böjd

Vapen/Medaljer

Huggvärja

Budhistorik (8 bud)
6111252
6111250
6111245
6110899
750
6108261
700

Slutpris SEK:
308 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.