Pärlhalsband

798546

PÄRLHALSBAND samt HÄNGE (2) halsbandets spänne i 18 k guld, stämplat M Lönnqvist 1968, hänge med infattad pärla, guld, gravyr i form av latinsk sentens "Laetus sorte mea" (nöjd med min lott) M L G 1902, halsbandet längd ca 40 cm

Slitage

Guld/Smycken

Monter 19

Pärlhalsband

Budhistorik (14 bud)
6120433
2 600
6120393
2 400
6120159
6120392
6120159
1 900

Slutpris SEK:
2 600
267 EUR, 304 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.