Sigvard Bernadotte bordsur

798644

SIGVARD BERNADOTTE, bordsur, urhus av polerad kalksten, tillverkad av Yxhults Stenhuggeri AB, quartz, silverskylltmärkt "Design Bernadotte", stämplad Alf Halldins guldsmedsatelje Örebro 1969, höjd 15,5, 15x14,5 cm

Går ej vid inskrivningstillfället, skador av batteriläckage, SAV garanterar ej funktionen

Klockor/Ur

Monter 16

Sigvard Bernadotte bordsur

Budhistorik (11 bud)
6114981
3 800
6114855
3 600
6114855
3 400
6111151
3 200
6111151
2 800

Slutpris SEK:
3 800
391 EUR, 445 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.