Sabel 1800-tal

798652

SABEL, för officer, variant av m/1859, sk tillåten modell, fäste med genombruten dekor och Karl XVs namnchiffer, total längd ca 91 cm

Korrosion, slitage

Vapen/Medaljer

Visas på begäran

Sabel 1800-tal

Budhistorik (15 bud)
6106396
1 400
6112149
1 300
6106396
6112148
6106396
850

Slutpris SEK:
1 400
144 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.