Stickert, tidigt 1900-tal

798720

STICKERT, Tyskland, tidigt 1900-tal, käpp i bambu med stickklinga, grepp i järn och koppar, dekor av dubbla kvinnohuvuden, monogram HK, längd ca. 98 cm

Slitage, skador, bambu med sprickor

Diverse, Vapen/Medaljer

Drottninggatan 36, Malmö

Stickert, tidigt 1900-tal

Budhistorik (15 bud)
6115955
6115944
1 400
6115942
1 300
6106130
6115936

Slutpris SEK:
154 EUR, 176 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 300 kr.