Skulptur i jade

798740

SKULPTUR i jade (nefrit), 1900-tal, i form av mötande djur, sockel i trä, höjd med sockel ca 7,5 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 14

Skulptur i jade

Budhistorik (15 bud)
6123002
6123001
950
6122999
900
6122998
850
6122996

Slutpris SEK:
103 EUR, 123 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.