Bordsur alabaster

798860

BORDSPENDYL, empirestil, alabaster, lyrformad, mässingsbeslag, emaljerad urtavla märkt J.B.Dalmas Nice, höjd ca 37,5 cm

Ej funktionstestad, bruksslitage, anlupen, smärre nagg, dekordel (pärlband) saknas på baksida

Klockor/Ur

Drottninggatan 36, Malmö

Bordsur alabaster

Budhistorik (20 bud)
6116935
6116190
1 400
6116076
1 300
6109899
6116075

Slutpris SEK:
154 EUR, 176 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 300 kr.