Kista 1800-tal

812822

KISTA, 1855, allmogemålad, märkt "H.O.D. 1855", invändig inredning med läddika, målad dekor samt inskriven text, höjd 82, 144,5x75 cm

Bruks- och åldersrelaterad slitage, färgbortfall, märken, repor, nyckel och lås löst

Ändringar/tillägg
Nyckel och lås finns att hämta i utlämningen

Möbler, Övriga möbler, Allmoge

Rum 14

Kista 1800-tal

Budhistorik (14 bud)
6270523
900
6270254
850
6269561
6270250
6269561
750

Slutpris SEK:
900
86 EUR, 101 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.