Bockbord furu

814572

BOCKBORD, 1700-tal, skiva av furu med profilerad kant, sannolikt från Dalarna, höjd 79, 110,5x64 cm

Bruks- och åldersrelaterad slitage, repor, märken

Möbler, Matbord, Allmoge

Rum 7

Bockbord furu

Budhistorik (3 bud)

6260669
6260666
1 700
6259761

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.