Skålar lergods

817655

SKÅLAR, 4 st, 18/1900-tal, lergods, delvis glaserade, höjd ca 6-14, diameter 12-40 cm

Brukslitage, smärre nagg

Keramik/Porslin, Allmoge

Rum 7, Hylla 6

Skålar lergods

Budhistorik (7 bud)
6282769
550
6265230
500
6271242
500
6265230
450
6268076

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 62 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.