Carl-Harry Stålhane praktskål unik

822085

CARL-HARRY STÅLHANE (Sverige, 1920-1990): praktskål, stengods, Rörstrand, unik, polykrom målad dekor av ansikten, fåglar och amfora, signerad och daterad -43, diameter 25,5 cm, höjd 21 cm

Åldersrelaterat slitage.

Keramik/Porslin, Design

Geijersgatan 14, Göteborg

Budhistorik (8 bud)
6344047
6 200
6358626
6 000
6344047
5 800
6358625
5 600
6344047

Slutpris SEK:
6 200
594 EUR, 698 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.