Heubach Köppelsdorf docka

822572

HEUBACH KÖPPELSDORF, docka, Tyskland,1900-1909, nummer 302, huvud i biskvi med blundögon och öppen mun, ledad kropp i massa, dockan klädd i klänning med ok samt har underkläder, märkt i nacken, höjd ca 55 cm.

Slitage efter ålder, småskador, senare peruk.

Leksaker

Geijersgatan 14, Göteborg

Heubach Köppelsdorf docka

Budhistorik (1 bud)

6359798
2020-10-17 19:48:12

2020-10-18 kl 10:10
Slutpris SEK:
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.