Hertel & Schwab docka

822575

HERTEL & SCHWAB, docka, Tyskland, tidigt 1900-tal, nummer 136, biskvihuvud med blundögon och öppen mun, ledad kropp av massa, klädd i klänning med underkläder samt stråhatt, höjd 50 cm.

Slitage efter ålder, småskador, senare peruk.

Leksaker

Geijersgatan 14, Göteborg

Hertel & Schwab docka

Budhistorik (2 bud)

6351067
500
6349836

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 56 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.