Samekniv signerad GL

824273

SAMEKNIV signerad G L, skaft i renhorn, slida i läder samt renhorn med stiliserad dekor i sydsamisk stil längd ca 25 cm.

Slitage, smärre rostangrepp

Etnografica, Vapen/Medaljer, Diverse

Samekniv signerad GL

Budhistorik (6 bud)
6341951
1 300
6356921
6341951
6341948
950
6340711

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 146 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.