Vaser 3 st Orrefors samt Johansfors

825605

VASER, 3 st, glas, 1 vas med underfång i olika toner, Bengt Orup för Johansfors, signerad, höjd ca 46 cm,
2 vaser, Orrefors, signerade, PM samt otydlig signatur, höjd ca 20,5 resp 28,5 cm

Bruksspår, nagg

Glas, Vaser, skålar, fat

Budhistorik (9 bud)
6367025
700
6366755
650
6367023
600
6366755
550
6367008
500

Slutpris SEK:
700
67 EUR, 79 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.