Brosch silver

836702

BROSCH, silver, dräktsmycke, allmoge, Johan Svensson, Kalmar, 1893, delvis förgylld, filigran, röda och gröna fasettslipade glas stenar, bredd ca 55 mm, höjd ca 95 mm inkl kläp, vikt ca 37.4 g

Proveniens Villa Blåkulla Nyhamnsläge

Guld/Smycken

Drottninggatan 36, Malmö

Brosch silver

Budhistorik (6 bud)
6499490
550
6507277
500
6499490
450
6507268
6499490

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 62 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 200 kr.