Bord

840872

BORD, 1800-tal, allmoge, Älvdalen, med utdragabar låda under skivan, rester av bemålning och marmorering, höjd ca 72 samt 125x87 cm

Ingå i temaauktionen Allmoge

Renoverat och kompletterat, bruks och åldersrelaterat slitage

Möbler, Övriga möbler, Allmoge, Tema

Rum 6

Bord

Budhistorik (6 bud)
6507303
2 800
6506015
2 600
6506010
6490066
6490064

Slutpris SEK:
2 800
268 EUR, 315 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.