Axel Einar Hjorth "Cecil" karmstolar 1 par

842307

AXEL EINAR HJORTH, 1 par, "Cecil", karmstolar, Svenska Möbelfabriken, omkring 1925, bonad björk, vardera med genombruten rygg, delvis klädd i rotting, lös stoppad sits, märkta SMF, höjd 86, sitthöjd 45 cm

Bruksslitage, märken, repor, fläckar, smärre skada i rottingen

Möbler, Stolar

Hylla 7

Axel Einar Hjorth

Budhistorik (3 bud)

6512080
3 400
6512079
1 900
6512077

Slutpris SEK:
3 400
326 EUR, 383 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.