Bruno Mathsson Karin fåtölj Dux

842334

BRUNO MATHSSON, "Karin", fåtölj, för DUX, modellen ursprungligen formgiven 1969, kromat underede, på hjulfötter, skinnklädsel, sitthöjd ca 36 cm

Skador: Bruksslitage, fläckar och nedsmutning på möbeltyg, hål i klädseln

Möbler, Fåtöljer

Rum 12

Budhistorik (26 bud)
6521508
6 600
6521797
6 400
6521508
6 200
6521560
6 000
6521508
5 800

Slutpris SEK:
6 600
632 EUR, 743 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.