John-Erik Göransson

843235

JOHN-ERIK GÖRANSSON (1933-2018), Kvadrater (4), monogramsignerade JEG samt signerade och daterade på baksidan, tusch på papp, ca 50x50 cm

JOHN-ERIK GÖRANSSON
-färg och form i perfektion

Familjen Göransson bosatte sig senare i Tumba på 1980-talet. Med en inredd ateljé i bostaden började John-Erik Göransson nu på allvar satsa på konsten.

Oramade

Konst, Teckningar

Rum 9, Vagga 1

John-Erik Göransson

Budhistorik (13 bud)
6507519
850
6497288
6507130
6497288
750
6504118
700

Slutpris SEK:
850
81 EUR, 96 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.