Tennföremål 2 dlr 1700-tal

843314

SKÅL-OCH VÄRMEFAT, tenn, Stockholm respektive London, diameter 41 resp 24 cm

Mycket omfattande polering, åldersrelaterat slitage, antydan till äldre tennsjuka

Metall

Rum 7, Hylla 8

Tennföremål 2 dlr 1700-tal

Budhistorik

2020-11-22 kl 18:09
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.