Orrefors Kosta Boda Studioglashyttan Åhus

843722

BREVPRESSAR, SKÅL, VAS, 6 delar, bestående av 2 st brevpressar, Göran Wärff, höjd ca 9, äggformad brevpress, Bertil Vallien, vas K-G Tinbäck, skål, Lars Hellsten, diam 15,5, skulptur med bubblor, Studioglashyttan Åhus, höjd ca 20 cm, samtliga delar fullsignerade

Smärre repor förekommer

Glas, Övrigt glas

Monter 14

Budhistorik (12 bud)
6523405
6523393
950
6523364
900
6523351
850
6523330

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.