Aino Aalto Böljeblick kanna och glas

846086

AINO AALTO, Böljeblick, brun- och blåtonat pressglas, kanna 17 cm, 14 st dricksglas 8 cm, 8 st snapsglas 5,5 cm, Karhula Glasbruk, Finland

Smått bruksslitage, nagg på ett snapsglas

Glas, Dricksglas, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (13 bud)
Bud EUR
6522499
640
6522402
620
6522478
620
6522402
600
6522434
580

Slutpris EUR:
640
6 681 SEK, 752 USD
Utropspris EUR:
600