Berndt Friberg skålar vas

861931

BERNDT FRIBERG (1899-1981), 3 dlr, 2 st skålar samt vas, Gustavsberg årsbokstäver P och N samt 1978, stengods, aniaraglasyr, signerad Friberg Gustavsberg studio, H ca 9 cm, diam ca 12 cm

Nagg på vasens fot

Keramik/Porslin

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Berndt Friberg skålar vas

Budhistorik (15 bud)
6695644
1 700
6695641
1 600
6695643
6695641
6683430

Slutpris SEK:
1 700
163 EUR, 191 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 300 kr.