Bojan Kina 17/1800-tal

862757

INGEFÄRSKRUS, Kina, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått, medföljer lock samt sockel, höjd ca 23, diameter ca 23 cm

Senare lock samt sockel, åldersrelaterat slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 8

Bojan Kina 17/1800-tal

Budhistorik (21 bud)
6694898
1 700
6685012
1 600
6684090
6684090
6677845

Slutpris SEK:
1 700
163 EUR, 191 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.