Eduard Seiler flygel "Baby Grand"

862970

ED SEILER, flygel, 1920/30-tal, Liegnitz, Tyskland, "Baby Grand", Nr 130, tangenter i elfenben, hjul och beslag i mässing, invändigt stämplad, höjd ca 95 cm, yttermått ca 143x145 cm

Ej genomgånget, mindre avslag på 1 tangent, ostämt, torrsprickor

Instrument

Eduard Seiler flygel

Budhistorik (8 bud)
6697255
6696920
600
6696063
550
6695707
500
6695565
450

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.