Ytterfoder jugend

864353

YTTERFODER, 3 st, 1900-talets början, jugend, Rörstrand, ett foder med design av Alf Wallander, dekor av fiskar, höjd ca 16-23 cm

Krackelering, de mindre med omfattande slitage

Keramik/Porslin

Rum 7, Hylla 6

Ytterfoder jugend

Budhistorik (5 bud)
6696549
500
6696449
450
6692953
6692938
6685838

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 56 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.