Tallrik Kina 1700-tal

869427

TALLRIK, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), dekor i famille rose föreställande grönsaker, frukter och blommor, diameter 22 cm

Smärre nagg, slitage

Orientaliskt, Porslin, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Tallrik Kina 1700-tal

Budhistorik (20 bud)
6875556
1 600
6869464
6875546
6869464
1 300
6873792

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.