Figurin Kina

876004

FIGURIN, guldlackerat trä, Kina, troligtvis sen Ming dynasti (1368-1644), föreställande taoistisk gudinna, märkt med etikett "Bonhams 195", höjd med ställ 35 cm

Lagningar, skador, förlust av guldlack

Orientaliskt, Konsthantverk, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Figurin Kina

Budhistorik (24 bud)
6875781
16 500
6875702
16 000
6875702
15 500
6875386
15 000
6875697
15 000

Slutpris SEK:
16 500
1 581 EUR, 1 856 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.