Kobayashi Kiyochika (1847-1915)

878678

KOBAYASHI KIYOCHIKA (1847-1915), träsnitt, "Fireworks at Ryogoku Bridge" från "One Hundred Views of Musashi Province", publicerad av Kobayashi Tetsujiro 1884, 31x21 cm

PROVENIENS:
Träsnittet har tillhört Barbro Johansson (1933-2018), professor i neurologi.

Ej examinerad ur ramen. Smärre slitage.

Orientaliskt, Konst, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (22 bud)
6874591
5 400
6874582
5 200
6874559
5 000
6874573
5 000
6874559
4 800

Slutpris SEK:
5 400
517 EUR, 608 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.