Golvurnor Kina

879374

GOLVURNOR MED LOCK, 1 par, porslin, Kina, sent 1900-tal, polykrom kantondekor av palatsscener samt fåglar och växter, märkta med fyra karaktärsmärke i botten, höjd 64 cm.

Lättare bruksslitage.

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Golvurnor Kina

Budhistorik (13 bud)
6866983
3 200
6866979
6866977
2 800
6866618
2 600
6865338
2 400

Slutpris SEK:
3 200
307 EUR, 360 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 774 kr.