Golvurna Kina

879395

GOLVURNA MED LOCK, porslin, Kina, 1900-tal, polykrom dekor av blommande landskap med fåglar, märkt med fyra karaktärsmärke i botten, höjd 66 cm.

Lättare bruksslitage.

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Golvurna Kina

Budhistorik (7 bud)
6863690
6862830
6862825
500
6860727
450
6858979

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 458 kr.