Paraplyställ Kina

879492

PARAPLYSTÄLL, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, polykrom kantondekor av palatsscener, märkt med fyra karaktärsmärke i botten, höjd 47 cm.

Lättare bruksslitage.

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Paraplyställ Kina

Budhistorik (3 bud)

6866326
6865431
6860586

Slutpris SEK:
38 EUR, 45 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 458 kr.