Praktfat Kina

879505

PRAKTFAT, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i famille vertefärger med dekor av grönskande landskap med fåglar och djur, diameter 63 cm.

Lättare bruksslitage.

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Praktfat Kina

Budhistorik (5 bud)
6869058
6862843
6862842
450
6855594
6855585

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 458 kr.