Skålfat samt tallrikar Kina

879583

SKÅLFAT samt TALLRIKAR, 4 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), dekor i underglasyrblått, diameter 23,5-25 cm.

Bruksslitage, nagg, sprickor, lagningar.

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Skålfat samt tallrikar Kina

Budhistorik (22 bud)
6872266
1 600
6864767
6872263
6864767
1 400
6872261
1 300

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.