Sidobord IKEA 1700-tals serie

879764

IKEA, sidobord, ur Ikeas 1700-tals serie, 1990-tal, bemålat, med utdragbar skiva, låda samt skåpsdel i sargen, märkt "Ikea of Sweden Riksantikvarieämbetet Västra Ny F.S", höjd ca 85,44x35 cm

Historik: IKEA tog i samarbete med Riksantikvarieämbetet samt konsthistoriken Lars Sjöberg under 1990-talet fram en serie 1700-tals möbler

Bruksslitage, märken, mässingdekor på ena benet saknas

Möbler, Matbord

Rum 5

Sidobord IKEA 1700-tals serie

Budhistorik (12 bud)
6855547
6853813
1 300
6852105
6850720
6850658

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.