Golvljusstake

880070

ALTARLJUSSTAKE, 1700/1800-tal, barockstil, märkt S Caterina, bemålad och förgylld trä, detalj i smide, höjd ca 83 cm

Maskstungen, ostabil, fötter med skador, färgbortfall

Diverse

Drottninggatan 36, Malmö

Golvljusstake

Budhistorik (3 bud)

6849889
6849887
6845930
650

Slutpris SEK:
105 EUR, 124 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.