Vas Kina

880254

VAS, porslin, Kina, 1900-talet slut, balusterformad, med hänklar, dekor av "100 lekande pojkar", botten med sigillmärke, höjd ca 42 cm

Smäre slitage

Orientaliskt, Porslin

Vas Kina

Budhistorik (33 bud)
6865790
7 200
6865787
7 000
6865781
6 800
6865785
6 600
6865781
6 400

Slutpris SEK:
7 200
690 EUR, 810 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.