Julia Rion, oljemålning

880482

JULIA RION (född 1966): "The Secret Garden", olja på duk, signerad J.Rion, samt daterad a tergo -2020, mått ca 60x60 cm

HISTORIA
Julia Rion är en av få surrealister i Sverige. Hennes konst är inspirerad av Prins Eugen, Salvador Dali och Magritte. Rion använder palettens spektrum till att förmedla filosofiska budskap och stämningar. Nyckelord är framtid, evighet, inre- och yttre värden.

Konst, Nutida

Fack 71

Julia Rion, oljemålning

Budhistorik (13 bud)
6864918
4 600
6864916
4 400
6864916
4 200
6864904
6864902
3 800

Slutpris SEK:
4 600
441 EUR, 518 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.