Julia Rion, oljemålning

880483

JULIA RION (född1966): "Flying Dream", olja på duk, signerad J.Rion, samt daterad a tergo -2020, mått ca 55x46 cm

HISTORIA
Julia Rion är en av få surrealister i Sverige. Hennes konst är inspirerad av Prins Eugen, Salvador Dali och Magritte. Rion använder palettens spektrum till att förmedla filosofiska budskap och stämningar. Nyckelord är framtid, evighet, inre- och yttre värden.

Konst, Nutida

Fack 62

Julia Rion, oljemålning

Budhistorik (23 bud)
6865415
6 200
6865413
6 000
6865413
5 800
6865409
5 600
6865409
5 200

Slutpris SEK:
6 200
594 EUR, 698 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.