Kaffekoppar Kina 1700-tal

881065

KAFFEKOPPAR, 4 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose och underglasyrblått, höjd ca 6 cm

Nagg, en med spricka, ursprungligen med underfat

Orientaliskt, Porslin

Monter 27

Kaffekoppar Kina 1700-tal

Budhistorik (9 bud)
6866015
6864704
6864704
850
6863551
6864703
750

Slutpris SEK:
105 EUR, 124 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.