Skulptur Kina

881098

SKULPTUR, lergods, Kina, 1800-tal, i form av stiliserad narcissusgrupp, glaserad, höjd ca 21 cm

Nagg, avslag, lagningar, slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 27

Skulptur Kina

Budhistorik (11 bud)
6866013
900
6864432
850
6866012
850
6864432
6866011
750

Slutpris SEK:
900
86 EUR, 101 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.