Gouacher Kina

881250

GOUACHER, 1 par, på papper, Kina, 1900-talets mitt, motiv av figurer i bergslandskap, kalligrafi, två sigill, ca 178x37 cm

Slitage, fläckar

Orientaliskt, Konst

Rum 4

Gouacher Kina

Budhistorik (1 bud)

6866891
2021-02-26 18:12:13

2021-02-26 kl 18:16
Slutpris SEK:
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.