Esaias Thorén

881758

ESAIAS THORÉN (1901-1981): Nakenakt, tuschteckning, signerad och daterad Esaias Thoren 1941, bildmått 22x19 cm

PROVENIENS:
Prof. Ragnar Josephson
Svensk privat samling

ÖVRIGT:
Gåva från Esaias Thorén till Ragnar Josephson på 50-års dagen.

Fack 14

Esaias Thorén

Budhistorik (6 bud)
6854572
2 400
6853571
1 700
6853396
6843884
6837577

Slutpris SEK:
2 400
230 EUR, 270 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.