Vas Kina 1800-tal

881901

VAS, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, balusterformad, dekor av "100 antikviteter" i emaljfärger, järnoxid samt sepia, höjd ca 45 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Kundcenter

Vas Kina 1800-tal

Budhistorik (14 bud)
6864764
6 200
6864727
6 000
6864727
5 400
6864762
5 200
6864727

Slutpris SEK:
6 200
594 EUR, 698 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.