Nattkista 1700-tal barock

881992

NATTKISTA / SCHATULL, 1700-tal, barock, nordeuropa, fanerat i valnöt, dekorplåtar i mässing, på benställning med spiralsvarvade ben, senare inredd för bestick modell Georg Jensen "Konge", höjd 85, 63x51 cm

Senare löst lås, nyckel saknas, renoverad och kompleterad, skador, dekordelar saknas

Möbler, Övriga möbler

Rum 12

Nattkista 1700-tal barock

Budhistorik (12 bud)
6854674
3 800
6845255
3 600
6845255
3 400
6853678
3 200
6845255
2 600

Slutpris SEK:
3 800
364 EUR, 428 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.