Serveringsbord med proveniens

882115

SERVERINGSBORD, 1900-talets första hälft, lackad björk, försedd med hjultrissor, mässingsbeslag, höjd ca 84, 106x53 cm

Proveniens: köpt på auktion efter Gustaf VI Adolf och Lady Louise Mountbatten från Ulriksdals slott sommaren 1974.

Repor och åldersrelaterat slitage

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 12

Serveringsbord med proveniens

Budhistorik (7 bud)
6854242
1 700
6839261
1 600
6834199
6834199
1 300
6835229

Slutpris SEK:
1 700
163 EUR, 191 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.